BAFTA ruhamustra
Említettem már, hogy anglopheniában szenvedek? Nagyon szeretem a brit kultúrát, nyelvjárásokat, időjárást, stílust, a viktoriánus időket, Erzsébetet, a teát, az ír vörös hajat... na és a filmjeiket.A Grammy miatt úgy érzem, háttérbe szorult a BAFTA-díjátadó, és a londoni vörös szőnyeg, ezért szerettem volna egy kis divatáttekintéssel szolgálni ezen a Szépség Szerdán. Már úgyis régen volt bármilyen öltözködéssel kapcsolatos bejegyzés.
forrás |
Az idei gálát vasárnap (02.08.) rendezték. Az eredmények számomra nem meglepőek. Csak néhány kategóriát kiemelve:
- A legjobb filmnél elég szoros volt a verseny, azt sem tudtam, kinek szurkoljak. Örülök, hogy a Boyhood (Sráckor) lett a nyertes, mert tényleg kiemelkedő és zseniális alkotás.
- A legjobb brit film a The theory of everything (A mindenség elmélete) lett... Ismételten nem tudtam, örüljek, vagy sírjak.
- A legjobb színészi alakításért járó maszkot Eddie Redmayne megérdemelte. Következő lépcsőfok az Oscar. (Azért meg kell valljam, itt is fej-fej melletti futam volt... örülök, hogy nem nekem kell díjakat osztogatnom)
- Best screenplay díját, /amit nem tudok lefordítani/ természetes, hogy Wes Anderson zsebelte be. Nagyon szeretem a filmjeit, bár a Grand Budapest Hotelt még nem volt alkalmam végignézni.
- A legjobb jelmez kategóriában szerettem volna, ha a Mr. Turner nyer, mert mert. Art history. A Grand Budapest Hotel természetesen megérdemelte, de a szívem nem boldog.
- Nem vagyok Interstellar-fan (Csillagok között), de a nyelvtan OKTV közben folyton a zenéje ment a fülemben. Sajnálom, hogy nem Hans Zimmer vitte el a best original musicért járó díjat. mondom ezt úgy, hogy a Grand Budapest Hotel zenéjéből csak foszlányokat hallottam.
- Ha már Interstellar. A legjobb vizuális effektekért járó maszkot elvitte. Szökellve. Nem volt kérdés.
Azok a bizonyos dekoltázsok...
Reese Witherspoon ruhája szerintem nagyon jó választás volt. Stella McCartney tervezése kiemeli a színésznő alakját, miközben egyszerű és elegáns. A mély dekoltázs ellenére sem mondanám kihívónak a szabását. Természetesen a sztárok is öregszenek: az előbbi kép előnyös, ám a másodikat rossz szögből lőtték. Szeretnék én is ilyen jól kinézni majd három gyerek után.
Mindenkinek ajánlom Reese új filmjét, a Vadont!
Julianne Moore korát meghazudtolóan jól néz ki! Ruháját Tom Ford tervezte. Nincs bajom a színésznővel, de 54 év az 54 év, a helyében egy kissé zártabban öltözködnék. A ruha nem nevezhető ledérnek, ahhoz elég sokat takar, de mégis. Ne, ne nevezzetek prűdnek. A bársony felsőrész elrabolta a szívem. Egyelőre nem tudom, hogy számomra ez a ruha a hölgyön "yay" vagy "nay". (A fotókkal ugyan az az eset, mint az előbb. Nem tudom, ki képes az utóbbit fotózó munkájáért fizetni.?)
Julianne a "Still Alice"-ben nyújtott alakításáért elnyerte a legjobb színésznőnek járó díjat.
Laura Haddock az Ashi Studio fulltüll ruháját választotta az estre. Hogy tudott egy helyben ülni viszketés nélkül? Egyébként a ruha kivitelezése nagyon szép: a visszafogott szín a kivágást is "mattítja", nem közönséges. Ugyanezt vörösben... Jó, nem kalandozom el. A ruha vastag, színezett és vékony, áttetsző anyaggal operál. Alig lehet észrevenni, hogy az estélyi hosszú ujjú vagy, hogy a mellrésztől a hátrész felé is csak áttetsző anyag és egy bőrszínű betét takarja a hölgyet.
Laurát A galaxis őrzői című filmmel jelölték.
Anne-Marie Duff tavaly sokkal többet mutatott bájaiból, de a dekoltázst idén sem hagyta el. Ruhája letisztult, de korához szerintem egy kicsit túl kihívó (
...és vannak akik feszegették azt a bizonyos vonalat a dekoltázsokkal:
Nimrat Kaur színésznő Georges Hobeika ruháját választotta... ami számomra egyértelműen "nem-kategóriás". Az indiai színésznő bőréhez túl nyers a rózsaszínnek ez az árnyalata. A kivágás számomra már túl sok, bár még mindig nem mondható közönségesnek. Persze, a tervező deszka modellekre tervezte a darabot, nem húsvér nőkre (lásd itt). Igazából a ruha alapkoncepciója tetszik, de nem így és nem itt.
A színésznő az Ezerízű szerelem című filmmel kapott jelölést a legjobb nem angol nyelvű film kategóriában.
Jenna Coleman szereti felvállalni bájait. DE. Szerintem ez a ruha tökéletes lett volna az alsóbb háromszögkivágás nélkül is. Nem tudok a ruhával mit kezdeni. A mintáját imádom, de deréktól fölfelé...
Charlie Webster, ezmegmiez? Félig csipke, félig selyem, mélyen dekoltált szörnyűség matt cipellővel kombinálva. Az a vörös rúzs..!
Ki a fene Hofit Golan? Tévés személyiség, aki szinte minden díjátadón megjelenik. Ezúttal kevésbé ízlésesen, mint tavaly. Sajnos ennek a tömör gyönyörnek nem találtam meg tervezőjét (update: Stephane Roland Haute Couture). Egy nem is jelölt, leginkább vörös szőnyeges szerepléseiről ismert "hírességnek" szerintem túl sok(k). A közönségesség mezsgyéjén már rég túlszaladt ezzel a dekoltázzsal, hogy a ruha többi részét ne is említsem. Bársony és arany csillagok muszlinon. Mininél is minibb szoknya. Jé, olyan cipőt láttam a kíniban öccáért! Az a dekoltázs! Miért vesz fel ilyet, ha tudja, hogy a melle nem öntartó (szilikon)?! A második képen kicsit elmászkált az egyik kislány a helyéről. Amúgy a fej ne tévesszen meg, a celeb 29 éves
Van, aki inkább eltakarja...
Rachel Riley, mi a fene van rajtad?! A ruha zöldje tökéletesen illik a zöld szeméhez... de kérlek! Ha nem mutogatnád a mellkasod, nem ez a legjobb mód a figyelemelterelésre. Inkább fölkelti az emberek érdeklődését a nagy szőrme: vajon mi lehet alatta, ha ez a megoldás tűnt a legjobbnak elfedésére? Az a pamacs a nyakban nem hagyja az estélyit érvényesülni. Ney.
Sara Jane Crawford szerintem nem nyúlt mellé a ruhájával. Vagy legalábbis nem annyira. A babarózsaszínt én senkinek nem ajánlanám a vörösszőnyegre, de ez a ruha még engem is elvarázsolt. Bár a dekoltázsa
Az egyszerű nagyszerű
Amy Adams is az egyszerűség jegyében választotta magának ezt a Stella McCartney ruhát. Én speciel nem vagyok oda a strasszokért és egyéb csillogó kiegészítőkért, de ez az öv kiemeli a ruhát (ha már a kebleket nem sikerül). Nem leszek elfogult, szeretem a színésznőt, a stílusát, és most sem fogott mellé.
A színésznőt a Nagy szemek című filmben nyújtott alakításáért jelölték a legjobb női főszereplőnek járó díjra. A film a magyar mozikba február 19-én érkezik.
Rosamund Pike Roland Mouret-ruhája számomra első látásra szerelem volt. Azt hiszem, itt nem lesznek olyan ruhaköltemény-meglepetések, mint a Grammyn. Egyszerű, elegáns, kiemeli a színésznő erősségeit, egyszerűen imádom.
Sajnos a Gone Girlt (Holtodiglan) még nem láttam, de már itt vár letöltve a gépemen. A színésznőt a legjobb női főszereplő kategóriában jelölték.
Diana Agron ruhája egyértelműen megdobogtatta a szívemet. Elegáns, de mégis laza. Olyan, mintha csak maga köré tekert volna egy nagy vörös lepedőt, amit mell alatt azzal az pánttal összefogott volna. A cipő pedig
Laura Bailey ruháját megválasztom kedvencemnek. Ez az a darab, amit még én is nagy boldogan viselnék. Emilia Wickstead munkája gyönyörű: fehér elegancia, nyomott textúra, egyszerű de mégis gyönyörűen eső vonalak. Szerelmes lettem.
Monica Bellucci sem nyúlt mellé, bár kissé Morticias benyomást kelt. Minden esetre kiemeli a hölgy alakját, egyszerű és (a szoknya végétől eltekintve) nagyszerű.
... az egyszerű nem nagyszerű
Pasztellidőszakot élünk, értem én. Ebben a jegyben született meg a Roksanda ruhája is. Ez a választás akkor is indokolatlan volt Romola Garaitól. Csak azokat a cipőket nee!
Gugu Mbatha-Raw ruhaválasztásával megint csak az a gondom, hogy a rózsaszín-lila árnyalata. Egyébként a pasztell jól állna neki, ez már lényegesen kevésbé üt el a bőrétől, mint Nimrat pinkje. Igazából nem a szín a legnagyobb gondom, hanem az a két kitüremkedés melltájékon. Vagy nagyon hideg volt, vagy ez a tervezés
... akiket nem tudok hova tenni
Imádom a színét. Imádom az anyagát. Imádom a textúráját. De minek az a két kivágás? Ugyanúgy vagyok vele, mint Jenna ruhájával. Első látásra ez volt a kedvencem az idei felhozatalból, de ahogy jobban megnéztem, Lea Seydoux-nek kicsit mintha szűk lenne a felsőrésze. A Prada-ruha dereka bevág, ujjai feszülnek. Nagyon szeretném szeretni... Álomszép. Még tépelődöm egy sort.
Ezeket meg honnan szalasztották?!
Mica Levi énekesnő kicsit eltájolta magát. Erre nincsenek szavak. És mit mondtam? Nem lesz olyan melléfogás, mint a Grammyn... A továbbiakhoz már nem is fűznék kommentárt.
Serge Pizzorno
Kara Tointon
források:
ELLE UK
Mirror
NY Daily News
Life.hu
Daily Mail
Jó hogy megcsináltad, én nem akartam egymás után két ilyennel kijönni :)
VálaszTörlésEz elég gyenge volt ruhák szempontjából. Nekem egyik sem tetszik őszintén szólva, Keira meg annyira ízléstelenül öltözik amióta terhes, hogy arra nincsenek szavak :/
Laura Bailey, Amy Addams és Kara Tointon még az elmegy kategória nálam, de nem estem hanyatt tőlük, látszik hogy erre nem készült senki olyan nagy gonddal mint múltkor a Golden Globe-ra.
Panni pedig igazán csinálhattál volna! :D
TörlésNagyon tetszett a poszt, volt az (nem tudom kinél és minél) a csillag a ruhán, először azt hittem villantott valamit :DDDD Aztán, hogy még se... :D De hát igen, voltak érdekesek :D
Igen, én is Pannitól vártam volna, de gondoltam, hogy Grammy után nem fogsz. Nyomodba sem érek kritizálásban :D
TörlésEgyetértek, nem volt színes felhozatal, de nekem akkor is fav lesz az a sárga Prada. Nem tudom, mi vonz benne, de mindig visszatérek hozzá...
Keirán meglepődtem, valahogy lemaradtam terhességéről és divatválságáról is. Be kell hozzam a lemaradásom :)
Az a csillagruha... indokolatlan volt :D
Már épp hiányoltam a blogszférából a BAFTA-ról valami jót, és lát tőled meg is kaptam! :)
VálaszTörlésSzerintem én elfogult vagyok Kiera-val ... :) Nem venném fel, de nekem rajta tetszik.
A sárga ruha is nyert nálam...
Felicity Jones a kényszer koszorúslány ruhákat juttatja eszembe.
Diana Agron és Laura Bailey az abszolút nyerők.
A Grand Hotel Budapest pedig szuperjó film!! :)
Örülök, hogy tetszett :)
TörlésLátom, sokban egyezik az ízlésünk. Felicity ruháján és is pont ezt a koszorúslány-hatást érzem, ez a tökéletes kifejezés rá.
Igyekszem pótolni a Grand Budapestet :)